Bellator 234: Kharitonov Vs. Vassell Results from Tel Aviv, Israel (14.11.2019)

0
15


dates

Date: November 14, 2019
Venue: Tel Aviv, Israel
Hall: Menorah Mivtachim Arena

poster

Main Card (Paramount Network / DAZN)

Heavyweight bout
Sergei Kharitonov vs. Linton Vassell
Vassell defeated Kharitonov via TKO (Punches) after 3:15 in the second round.

Lightweight bout
Roger Huerta vs. Sidney Outlaw
Outlaw defeated Huerta via Unanimous Decision (30-27, 30-27, 29-28).

Lightweight bout
Aviv Gozali vs. Zaka Fatullazade
Gozali defeated Fatullazade via Submission (Anaconda Choke) after 0:56 in the first round.

Welterweight bout
Haim Gozali vs. Artur Pronin
Gozali defeated Pronin via Submission (Heel Hook) after 4:12 in the first round.

Middleweight bout
Austin Vanderford vs. Grachik Bozinyan
Vanderford defeated Bozinyan via Unanimous Decision (29-28, 29-28, 29-28).

Preliminary Card (Bellator.com)

Women's Featherweight bout
Olga Rubin vs. Sinad Kavanagh
Kavanagh defeated Rubin via TKO (Punches) after 4:37 in the second round.

Catchweight (174 lbs.) Bout
Robson Gracie Jr. vs. Ameer Bashir
Gracie defeated Bashir via submission (Triangle Choke) after 4:39 in the first round.

Heavyweight bout
Adam Keresh vs. Vladimir Fedin
Keresh defeated Fedin via KO (Strikes) after 3:29 in the first round.

Welterweight bout
Simon Smotritsky vs. Illia Hladkii
Smotritsky defeated Hladkii via TKO (Punches) after 2:10 in the first round.

Catchweight (159 lbs.) Bout
Gustavo Wurlitzer vs. Vuqar Keramov
Keramov defeated Wurlitzer via KO (Punches) after 1:29 in the first round.

Catchweight (157 lbs.) Bout
Kirill Medvedovsky vs. Akhmed Fararzha
Medvedovsky defeated Fararzha via Submission (Guillotine Choke) after 0:46 in the second round.

Bantamweight bout
Raz Bring vs. Naziri Daniliuk
Bring defeated Daniliuk via Unanimous Decision.

Lightweight bout
Ofir Leibel vs. Mikul Dulgher
Dulgher defeated Leibel via Unanimous Decision.

Bantamweight bout
Ron Becker vs. Artem Kazartsev
Becker defeated Kazartsev via TKO (Punches) after 2:57 in the first round.

Bantamweight bout
Ben Cohen vs. Maksym Tkachuk
Cohen defeated Tkachuk via Submission (Rear Naked Choke) after 3:17 in the first round.

Light Heavyweight bout
Eli Aronov vs. Eli Aronov Sari Hailil
Aronov defeated Hleihil via split decision (30-26, 27-28, 30-26).

Flyweight bout
Itay Lipszyc vs. Itzik Yakobov
Lipszyc defeated Yakobov via submission (Heel Hook) after 2:52 in the first round.

Catchweight (220 lbs.) Bout
Nisim Rozalis vs. Noam Voldman
Voldman defeated Rozalis via split decision.

Featherweight bout
Itay Tratner vs. Elias Mamadov
The fight ended in a split draw.

Welterweight bout
Tomer Maslis vs. David Malka
Maslis defeated Malka via TKO after 1:32 in the third round.



Source link
https://www.wrestling-infos.de/191829.html

Dmca

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here